18 czerwca, 2024

StacjaKultura.pl

poczuj pociąg do kultury recenzja, zapowiedź

Meble skandynawskie designerskie – czym się charakteryzują?

3 min read

Współcześni architekci wnętrz prześcigają się w różnorodnych pomysłach na urządzenie domów, mieszkań i biur. Niegasnącą jednak od wielu lat popularnością cieszą się aranżacje inspirowane mroźną Skandynawią. Poniżej odpowiemy nie tylko na pytanie, czym charakteryzuje się styl skandynawski, lecz także podpowiemy jak wybrać dobry salon meblowy oferujący meble skandynawskie.

Styl skandynawski – najważniejsze cechy

Dania, Norwegia, Finlandia, Grenlandia to tylko część z krajów nazywanych Skandynawią. Wyobraź sobie te miejsca lub przypomnij zdjęcia z tych państw. Wszystkie łączy jedna wspólna cecha. Jest nią mianowicie zamiłowanie do natury i minimalizm. Właśnie te cechy są głównymi wyróżnikami stylu skandynawskiego. Znajdziesz je w Salonie Meblowym Warszawa BoConcept

Wnętrza inspirowane kulturą ludzi północy charakteryzują się przede wszystkim stonowanymi i harmonijnymi barwami oraz naturalnymi materiałami, z których wykonane są nie tylko meble skandynawskie, lecz także podłoga, oświetlenie oraz różnego rodzaju dodatki.

Jak wyglądają designerskie meble skandynawskie?

Podstawą stylu skandynawskiego są meble w naturalnych kolorach, których nie powstydziłby się żaden mieszkaniec szeroko rozumianej Skandynawii. Jakie są więc meble w stylu skandynawskim? Przede wszystkim wykonane wysokiej jakości. Drewno, z którego produkuje się stoły, łóżka, krzesła i inne meble charakteryzuje się wysoką trwałością. To między innymi dlatego meble skandynawskie cieszą się niesłabnącą popularnością. Służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Ponadto meble we wnętrzach inspirowanych kulturą północy cechują się stonowanymi barwami. Dzięki temu każde pomieszczenie urządzone z zastosowaniem designerskich mebli skandynawskich jest harmonijne i przytulne. Króluje jednak nie tylko biel. Designerskie meble w stylu skandynawskim to także szarości, brązy i czerń.

Salon w stylu skandynawskim – co musi się w nim znaleźć?

Wygodna sofa to podstawa salonu inspirowanego Skandynawią. Ma ona aż dwa zadania. Musi być ona funkcjonalna i zarazem stanowić ozdobę eleganckiego i zarazem spokojnego salonu.

Jeśli więc w Twoim mieszkaniu nie masz osobnej sypialni, a Twój salon co wieczór zmienia się w klimatyczne pomieszczenie do spania, to najlepszym wyjściem dla Ciebie jest komfortowa kanapa z funkcją spania. Powinna się ona charakteryzować stonowanym kolorem, prostą bryłą oraz wielkimi wygodnymi poduchami.

Designerskie sofy skandynawskie mają też dodatkowe funkcje, które jeszcze bardziej umilają odpoczynek na nich. Nie jeden salon meblowy Poznań oferuje komplety wypoczynkowe w stylu skandynawskim, których kanapy wyposażone są w dodatkowe schowki, ruchome oparcia itp. udogodnienia.

Designerskie meble skandynawskie do sypialni – jak się prezentują?

Twoja uwaga przed snem nie jest rozpraszana, gdyż w pomieszczeniu sypialnianym zaaranżowanym zgodnie z kulturą skandynawską panuje ład i harmonia. Jak się więc pewnie domyślasz, łóżko do sypialni w stylu skandynawskim jest duże i wygodne. Rama, bryła, a nawet zagłówek jest prosty. Co za tym idzie, już sam widok łóżka w stylu skandynawskim sprawia, że chcesz się na nim położyć i odpocząć. Tak minimalistyczna i oszczędna w dodatki forma jest idealnym rozwiązaniem do każdej sypialni.

Ponadto w skandynawskiej sypialni swoje miejsce mają także minimalistyczne stoliki nocne. To między innymi te proste i funkcjonalne zarazem meble skandynawskie sprawiają, że sypialnia jest estetyczna i zgodna z trendami skandynawskimi.

Gdzie kupić najlepsze meble skandynawskie?

Z naszego artykułu dowiedziałeś się już, że designerskie meble w stylu skandynawskim to prosta forma, naturalne materiały, stonowane barwy oraz niezwykły komfort użytkowania w połączeniu z nadzwyczajną funkcjonalnością. Nie każdy salon meblowy oferujący tego typu meble ma jednak w ofercie produkty, które łączą wszystkie te cechy jednocześnie.

Pamiętaj więc, żeby podczas wyboru mebli skandynawskich zwrócić szczególną uwagę na ich jakość. Tylko wysokiej klasy meble skandynawskie będą świetnie wyglądać oraz służyć Tobie i Twoim najbliższym przez kolejne lata. Twój dom będzie wyglądał jak z katalogu, jeśli wybierzesz bezkonkurencyjny salon meblowy domoteka, który oferuje najlepsze meble w stylu skandynawskim.