28-03-2011
AAA |
Ocena: 5  1 głosów
Achaja powraca
Jak część z Was już doskonale wie, Fabryka Słów pracuje nad kolejnym wydaniem jednej z najlepszych książek fantasy wydanych w Polsce po 2000 roku. Obecnie jest trudna do kupienia w sklepach, ale...

Achaja

... już 25 marca wróci na księgarskie półki wraz z pierwszym tomem bestselerowej trylogii Andrzeja Ziemiańskiego.

"Achaja" opowiada losy księżniczki Achaji, której z początku spokojne życie zmienia się diametralnie, kiedy trafia do wojska za sprawą intrygi swojej okrutnej, młodej macochy. Jej losy są pełne przemocy, krwi bólu i strachu. Jednak tak hartowana jest stal. Już niedługo będzie genialnym wojownikiem, ale i doskonałym dowódcą… To jednak tylko jeden wątek. Poznajemy czarownika Mereditha i jego wojnę z Zakonem. Spotyka on na swojej drodze dziwnego chłopca – co z tej znajomości wyniknie? Kolejnym są przygody skryby Zaana i młodego cwaniaka, Siriusa. Drobne przestępstwa zaprowadzą ich przed tron… a z jakim skutkiem? Tego byście nie zgadli.  

Na razie nie wiadomo, kiedy będą premiery kolejnych tomów, ale za pewne pojawią się już niedługo, a to dla tego, że wydawnictwo Fabryka Słów już oficjalnie poinformowało o tym, że kontynuacja "Achaji" jest już pewna.

Na stronie wydawnictwa, autor opisuje tak stan zaawnsowania kontynuacji cyklu:

Czwarty tom jest w fazie kończenia. Potem musi trochę przeleżeć, a jak zapomnę o co chodziło to przeczytam, poprawię, pozmieniam i będzie gotowy do druku. Do samego końca surówki brakuje mi może tygodnia, maksimum dwóch. Na przełomie tego roku i następnego powinna być już surówka piątego tomu. W przyszłym roku szósty. I na razie przerwa. Myślę, że zawartość tych trzech tomów zszokuje Czytelników. 

To nie koniec wiadomości. StacjaKultura.pl obejmie patronatem "Achaję". Z tego miejsca możemy już Was uprzedzić abyście pod koniec marca wypatrywali na stronie wiadomości konkursowych, bo będą do wygrania książki.

 

Andrzej Ziemiański:

Rocznik 1960, architekt, wrocławianin. Jak sam rzecz ujmuje, zaistniał dzięki decyzji trzech wielkich mocarstw podjętej w Jałcie. Inaczej, jego rodzice nie spotkaliby się.Gdyby nie to fatalne w skutkach porozumienie, mogłyby więc nigdy nie powstać powieści takie jak "Wojny urojone", "Bramy strachu", "Dziennik czasu plagi", "Zabójcy szatana", "Nostalgia za Sluag Side" (dwie ostatnie wspólnie z Andrzejem Drzewińskim) oraz "Przesiadka w przedpieklu" (pod pseudonimem Patrick Shoughnessy).


Zobaczywszy co uczynił, pisarz zamilkł na ponad dekadę. Jednak jego mroczny charakter dał znać o sobie, a produkty takie jak "Bomba Heisenberga", "Autobahn nach Poznań", "Achaja", "Zapach szkła", "Waniliowe plantacje Wrocławia" czy "Legenda" zaowocowały licznymi nagrodami literackimi. Autora uhonorowano Nagrodą Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla (dwukrotnie), nagrodą Sfinksa (pięciokrotnie), Nautilusa (dwukrotnie).


wykop.pl twitter.com blip.pl flaker.pl digg.com facebook.com
Skomentuj
komentarzy (0)
Kod obrazkowy:
Pseudonim (maksymalnie 50 znaków)
Można wpisać maksymalnie 2000 znaków. Pozostało 2000 znaków.
Najnowsze zdjęcia
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze konkursy
ENEMEF: Noc Step Up to najbardziej roztańczony maraton tego roku.
więcej »

Zaproś do stacji znajomych
Newsletter
Copyright © 2009-2016 StacjaKultura.plReklama|Kontakt|Mapa serwisu|Polityka prywatności|Zasady korzystania z serwisu|Partnerzy|RSS
Kopiowanie treści i zdjęć bez pisemnej zgody redakcji zabronione.