Laptopy poleasingowe

Laptopy firmowe to urządzenia bez których trudno wyobrazić sobie codzienną pracę. Bez względu na rodzaj zadań i zajmowane stanowisko należą do współczesnych must to have biznesu. Idealne do pracy z biura ale również zdalnej. Sprawdzą się w prostych pracach biurowych i bardziej zaawansowanych działaniach wymagających zastosowania arkuszy kalkulacyjnych, programów graficznych czy rozbudowanych systemów ERP. Można “skroić na miarę” ich parametry techniczne i dostosować wygląd do potrzeb użytkownika. Dlatego podczas zakupu nowej partii sprzętu nie tylko zamawiane są seryjne modele ale również egzemplarze o o unikalnej konfiguracji i design. A co po zakończeniu okresu przydatności w firmie? Komputery poleasingowe Warszawa

Kilkuletnie laptopy służbowe postrzegane są jako problem, balast, którego jak najszybciej z firmy należy się pozbyć. Tymczasem mogą nadal mieć wartość zarówno użytkową jak i materialną. Zwłaszcza sprzęt zakupiony bezpośrednio od producentów posiada unikalna jakość tzw. klasa biznes. W praktyce oznacza to, że obudowa została wykonana z lepszych materiałów podobnie podzespoły. Laptop używany w racjonalny sposób przez kilka lat może być nadal w świetnym stanie zarówno technicznym jak i wizualny. A to istotne zwłaszcza kiedy planujemy jego ponowną sprzedaż. Im bardziej zadbane obudowa, mniej rys i fizycznych uszkodzeń i w pełni sprawne podzespoły tym lepsza cena powtórnej sprzedaży.

Działania dotyczące wymiany laptopów w firmie najlepiej prowadzić przy wsparciu firmy zewnętrznej specjalizującej się w tego rodzaju kwestiach. To oszczędność czasu i pieniędzy! Poleasingowe.

Pierwszy, kluczowy krok to ustalenie ile urządzeń mamy. Lista z numerami seryjnymi, nazwą modelu oraz podstawowymi parametrami laptopa – to dobry początek. Kolejny krok to weryfikacja stanu technicznego. Podczas dotychczasowej eksploatacji mogły pojawić się drobne uszkodzenia, wady, które można wyeliminować. Firma specjalizująca się we wdrażaniu używanych laptopów do sprzedaży przeprowadzi audyt techniczny stanu urządzenia i ewentualne naprawy. Często wystarczy naprawdę niewiele by zyskać w pełni wydajny laptop lub podnieść jego wartość przy odsprzedaży. Urządzenia w pełni sprawne, nie posiadają znacznych śladów użytkowania uzyskują najlepsze ceny. Wielu klientów poszukuje tego rodzaju laptopów zwłaszcza wśród produktów używanych, klasy biznes.

Jeżeli audyt wykaże braki, potrzebę wymiany podzespołów czy obudowy – warto zapytać specjalistów czy tego rodzaju działania finalnie się zwrócą. Zwykle tak właśnie jest. Nabywcy używanych laptopów zwracają uwagę zarówno na parametry techniczne jak i ich wygląd. Podzespoły można więc zamienić podobnie jak uszkodzoną obudowę. Jeżeli wszystkie zabiegi przyniosą finalnie zysk warto o nich pomyśleć.

Wycofane z eksploatacji w firmie laptopy posiadają większe uszkodzenia lub braki nadal mogą mieć wartość. Rynek używanego sprzętu komputerowego lub poleasingowego to również sprzedaż części i podzespołów. Firmy specjalizujące się w skupie laptopów często mogą również być zainteresowane również niekompletnymi lub uszkodzonymi urządzeniami.

Kiedy już mamy jasność które z używanych laptopów firmy możemy ponownie sprzedać a które wymagają poprawek lub przydatne są wyłącznie ich części czas na sprzedaż. Oczywiście można zorganizować ją samodzielnie, korzystając z zasobów firmy. Lepszym rozwiązaniem będzie outsourcing tego rodzaju działań. Firmy jak SELKEA posiadają sprawdzone kanały dystrybucji i sposoby efektywnej sprzedaży. Zwykle też jako pierwsze proponują zakup niepotrzebnych w firmie laptopów. Warto o tym pamiętać.