Mroczny Dom recenzja książki

W powieści spotykamy dwie pary, policjantkę i lekarza, oraz panią profesor i byłego hokeistę. Ich losy połączą się w jedną mroczną historię o ludzkiej psychice i działaniu pod wpływem impulsu.

Policjantka i lekarz przeżywają kryzys małżeński. On nie akceptuje jej zawodu i obawia się, że któregoś dnia będzie musiał udzielać jej pomocy medycznej na oddziale swojego szpitala. Ona kocha to co robi, uwielbia też swojego męża, ale gdy najbardziej potrzebowała jego wsparcia nie dostała go, więc wdała się w romans z kolegą z pracy. Teraz zarówno dzielna policjantka, która złapała wielu morderców, dzięki swym niezawodnym zmysłom, jak i jej mąż lekarz, który niejedno widział w czasie swojej praktyki zawodowej, starają się ratować swoje uczucie, a nie jest to łatwe.

Laptopy poleasingowe Bielsko Biała

Były hokeista znalazł pracę w barze, do którego pewnego dnia zawitała pani profesor. Na bar napadł pewien człowiek i zarówno barman, jak i pani profesor bronili tego, co było do tej pory ich całym życiem. Bronili tego, aż nazbyt skytecznie. Po zaistniałych wydarzeniach opuszczają miasto, ale nie jest to koniec ich „współpracy”.

Barman i pani profesor, zwana przez niego „Różową damą”, uciekając przed mroczną przeszłością zaczynają popełniać coraz więcej błędów i morderstw, na ich trop wpada policjantka…

Mroczny dom
to opowieść o ciemnej stronie ludzkiej psychiki. O problemach, które mają wpływ na jakość pracy zawodowej, jak również stosunki między partnerami.

W tej powieści to kobiety są silniejsze i bardziej odporne na stres niż ich partnerzy. Partnerzy są dodatkiem. Kobiety organizują i rozkazują, a mężczyźni sprawiają wrażenie wytrąconych ze swojej „męskiej” roli.

W Mrocznym domu obserwujemy jednocześnie działania mordercy i policji. Jesteśmy świadkami rozterek i rozczarowań policjantów, oraz wiemy co myśli i czyni morderca. Czytelnikowi zostaje przedstawiona zarówno niezbyt przyjemna przeszłość śledczych, jak i mordercy. Dzięki temu można w łatwy sposób zrozumieć motywy postępowania zarówno jednej, a także drugiej strony.

Theresa Monsour napisała powieść o tym czego, boi się w głębi duszy człowiek. Jednym udaje się te lęki zminimalizować, innym nie. Tym drugim przypadkiem są bohatrowie Mrocznego domu.

Mroczny Dom to część lubianej w Ameryce serii kryminałów o policjantce Paris Murphy.

Autor: Theresa Monsour
Tytuł: Mroczny dom
Tytuł oryginalny: Dark House
Wydawca: Aurum
Cykl: Paris Murphy
Data wydania: 22 listopada 2009
Kategoria: kryminał
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka
Cena: 34,90

Joanna Kuc