Pieszczota nocy recenzja książki

Laurel K. Hamilton – twórczyni cyklu o Anicie Blake – rozwija dalej swoją opowieść o śmiertelnej księżniczce Elfów, nieprzeciętnej w każdym calu. Mery znacznie różni się od Anity. Po pierwsze jako elfka jest zdecydowanie bardziej wyzwolona seksualnie i nie unika tego typu przyjemności, po drugie świadomie opiekuje się wszystkimi podopiecznymi, stara się również chronić ludzi. Hamilton nie boi się śmiałych scen erotyczno – seksualnych i jest w nich niezwykle pomysłowa, jednocześnie ukazując wszystko w sposób niezwykle estetyczny. Doskonale wplata wątki seksualne i obyczajowe w wartką i paranormalną fabułę. Dzięki temu zabiegowi potrafi połączyć fantastycznych bohaterów z romansem oraz współczesnymi realiami.

Meredith już nie musi uciekać. Jej kuzyn został uwięziony, dzięki czemu stała się ona względnie bezpieczna – przynajmniej na razie. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i zostać królową musi ona spłodzić potomka, nim uczyni to jej kuzyn. Dlatego jej ochroniarze stają się również partnerami w łóżku. Ten któremu uda się dać jej dziecko będzie dzielić z nią tron. Meredith zdaje sobie sprawę, że jeżeli jej kuzyn pierwszy osiągnie ten cel, jej własne życie i jej popleczników będzie poważnie zagrożone. Dlatego  każdej nocy nie ustępuje w próbach. laptopy poleasingowe Kraków

Oczywiście nie oznacza to, że księżniczka Meredith zaprzestała swojej pracy detektywa jako Merry Gentry. Co prawda wszyscy zainteresowani raczej już wiedzą o jej prawdziwym pochodzeniu, jednak  kobieta chce pozostawić sobie chociaż złudzenie normalności. Sprawa, z którą przyjdzie jej zmierzyć się w tym tomie będzie wiązała się z jej przeszłością na „jasnym dworze”. Panna Gentry ponownie stąpać będzie po bardzo cienkim lodzie by odkryć meritum sprawy, jednocześnie ocierając się o blask Hollywood. Komputery Warszawa

Książka wciąga od pierwszych stron i nie puszcza, aż do ostatnich. Zamykając ten tom, miałam wielką ochotę sięgnąć po kolejny i dowiedzieć się jak potoczą się dalsze losy Meredith. Moim zdaniem uczynienie księżniczki śmiertelną było rewelacyjnym posunięciem. Jej atuty jako elfki łączą się z jej ludzką naturą. Całość prezentuje się doskonale. Bohaterka ma w sobie pasję i upór człowieka połączoną z zdolnościami i wyglądem pół elfa.

„Pieszczota nocy” jest pozycją skierowaną do czytelnika 18+. Głównie ze względu na sceny przemocy obficie zakropione seksem. Również intrygi i spiski dworskie mogą być nie w pełni zrozumiałe dla młodszych odbiorców. Zdecydowanie polecam „Pieszczotę nocy” wszystkim fanom tego typu fantastyki. Jeżeli spodobał się wam cykl o „Mrocznych Łowcach”, „Ugryziona” czy też seria o przygodach Anity Blake pokochacie Meredith.

 

 

Tytuł: Pieszczota Nocy

Tytuł oryginalny: A Caress of Twilight

Seria: Meredith Gentry

Autor: Laurell K. Hamilton

Wydawca: Zysk i S-ka

Ilość stron: 440

Cena: 32,90 zł

Katarzyna Suś