Jak zostać dobrym magiem, a nie złym czarodziejem recenzja

Publikacja jest bowiem zbiorem krótkich, a czasem dłuższych historyjek, przypowieści, recept, porad. Ciężko bowiem poszczególne rozdziały sklasyfikować. Autor bowiem chce przekazać na 134 stronach wiele pomocnych informacji, które możemy wykorzystać w życiu, ale nie musimy. Porady, które znajdziemy w tej książce zdaniem autora powinny dać nam szczęście albo przynajmniej ponownie rozniecić w nas ogień, jeśli takowy wygasł.

Trzeba przyznać, że w tym aspekcie twórcy nawet udaje się wyjść obronną ręką. Większość z tych przypowieści jest w naszej świadomości. Wiemy o nich, ale często zapominamy. Książka: „Jak zostać dobrym magiem, a nie złym czarodziejem” przypomina nam po prostu o rzeczach, które są w nas zakorzenione. Na dobrą sprawę publikacja rzadko odkrywa coś nowego. Jest bardziej zbiorem filozoficznych rozważań, z którym spotkaliśmy się nie raz w życiu codziennym lub podczas czytania innych dzieł literackich. Tutaj mamy pytanie i odpowiedź. Możemy się z koncepcją autora zgodzić lub nie.

Warto jednak zaznaczyć, że ta publikacja jest naprawdę dobrą instrukcją umysłu. Dzięki niej możemy poznać go dogłębniej i zrozumieć otaczający nas świat. Proste przykłady z życia, nawiązania do rozmów, sprawiają, że książka staje się nam naprawdę bliska. Bystre spostrzeżenia nawiązujące do myśli filozofów mogą się podobać i tak jest. Niestety, osoba która miała już styczność z wieloma działami nie znajdzie tutaj wielu nowych informacji. Dla takiego człowieka będzie to publikacja przypominająca sprawy, o których czasami można zapomnieć.

Sposnoruje nas laurem.pl laptopy poleasingowe Kraków

Książka „Jak zostać dobrym magiem, a nie złym czarodziejem” zawiera na wielu stronach elementy graficzne, które nie oszpecają tej publikacji. Zaryzykuje nawet stwierdzenie, że wyglądają estetycznie i pasują do opisywanych sytuacji. Okładka jak i tytuł intrygują, a zarazem zachęcają do kupna.

Dla kogo w takim razie jest ta pozycja? Praktycznie dla każdego. Dla osób, które nie znały do tej pory tego typu myśli będzie to droga przez liczne zapomniane ogrody. Zaś dla tych, które obcowały z literaturą będzie to pozycja otwierająca ponownie furtkę to zapomnianego miejsca, gdyż nie ma możliwości, aby nasz umysł wszystko dokładnie pamiętał.

autor: Artur Beling
tytuł: Jak zostać dobrym magiem, a nie złym czarodziejem
wydawca: Novae Res
data wydania: 2009
kategoria: popularnonaukowa
ilość stron: 138
oprawa: miękka
cena: 24,90