Największy antykwariat na świecie

Strand Bookstore, czyli największy na świecie antykwariat, jak określają właściciele, to „18 mil książek”. Takie wspaniałe miejsce otworzył w Nowym Jorku w 1927 roku Ben Bass. Obecnie prowadzi je jego syn Fred Bass ze swoją córką Nancy Bass Wyden.

Strand Bookstore to idealne miejsce dla bibliofilów. Można tam bowiem dostać nie tylko tanie książki, ale również niespotykane wydania, ciekawe pozycje oraz nowości wydawnicze. Dlatego też antykwariat ten pojawił się na mapie miejsc, które każdy turysta powinien odwiedzić. Warto zajrzeć na róg 12 – ej ulicy na Broadwayu, nie tylko ze względu na interesujące książki, ale również w celu posmakowania kultury. Właściciele dbają bowiem o to, aby zapewnić swoim klientom także innego rodzaju atrakcje – jak spotkania autorskie,czy wywiady.

Interesującym pomysłem, który funkcjonuje w Strand Bookstore, jest tak zwane ,,Books by the foot” (książki na stopy) – mianowicie klient może zamówić sobie zestaw książek, które zapełnią jego domowe regały. Pracownicy antykwariatu doradzą i powybierają odpowiednie pozycje. Z tej oferty skorzystano między innymi przy okazji kręcenia serialu „Rodzina Soprano”.

Strand Bookstore stał się nie tylko ważnym punktem zwiedzania dla turystów, również znane osoby ze świata showbiznesu odwiedzają ten antykwariat. Do stałych bywalców należą między innymi: Lou Reed, Jim Jarmusch i Yoko Ono, Tom Cruise, Johnny Depp, Julia Roberts, Bono i David Bowie.

Zapraszamy na stronę największego antykwariatu na świecie, aby choć trochę poczuć klimat tego miejsca.

autorka: Joanna Mikołajewicz

Sposnorem witryny jest laptopy poleasingowe Kraków