07-01-2010
AAA |
Ocena: 1  0 głosów
6. piętro - nowy teatr w Pałacu Kultury
W Warszawie pojawił się nowy prywatny teatr, o ciekawej nazwie Teatr 6. piętro. Dyrektorem artystycznym będzie Michał Żebrowski, natomiast dyrektorem programowym Eugeniusz Korin. Teatr ma siedzibę w Sali Koncertowej na szóstym piętrze Pałacu Kultury.

materiał promocyjny
Podczas konferencji otwierającej nowy teatr Michał Żebrowski wypowiedział się na temat Tetru 6. piętro: „celem powstania teatru jest stworzenie w samym centrum stolicy miejsca, będącego kontynuacją tradycji teatru literackiego, a zarazem odpowiadającego rosnącemu zapotrzebowaniu na tzw. teatr bez wykluczonych, czyli teatr środka”.

Pierwsza premiera odbędzie się 6 marca. Mianowicie będzie to sztuka "Zagraj to jeszcze raz, Sam" Woody′ego Allena, w reżyserii Eugeniusza Korina. W rolach głównych wystąpią Małgorzata Socha, Anna Cieślak, Michał Żebrowski i Daniel Olbrychski. Ciekawostką jest jednak debiut aktorski, albowiem w sztuce wystąpi również Kuba Wojewódzki, który znany jest przede wszystkim ze swojego programu i działalności publicystycznej.

W dalszych planach teatru znajdują się cykle tematyczne, na przykład "Miłość, Zdrada i Przebaczenie wg. Woody′ego Allena". Jest to tryptyk, w którym znajdą się dwie niegrane dotychczas sztuki reżysera, "Fredro Boyem" – cykl komedii Aleksandra Fredry, a także seria monodramów młodych twórców "O tym jeszcze nie było".

Więcej informacji na: teatr6pietro.pl

Bilety na sztukę „Zagraj to jeszcze raz, Sam” do nabycia od 6 stycznia w kasie teatru w Pałacu Kultury i Nauki przy Placu Defilad 1. Tel. 22 656 72 22, 22 656 72 23

 

 

 


wykop.pl twitter.com blip.pl flaker.pl digg.com facebook.com
Skomentuj
komentarzy (0)
Kod obrazkowy:
Pseudonim (maksymalnie 50 znaków)
Można wpisać maksymalnie 2000 znaków. Pozostało 2000 znaków.
Najnowsze zdjęcia
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze konkursy
ENEMEF: Noc Step Up to najbardziej roztańczony maraton tego roku.
więcej »

Zaproś do stacji znajomych
Newsletter
Copyright © 2009-2016 StacjaKultura.plReklama|Kontakt|Mapa serwisu|Polityka prywatności|Zasady korzystania z serwisu|Partnerzy|RSS
Kopiowanie treści i zdjęć bez pisemnej zgody redakcji zabronione.