19-03-2014
AAA |
Ocena: 1  0 głosów
Miłość na Krymie w Teatrze Telewizji
O Krymie w ostatnich tygodniach jest bardzo głośno. Nic więc dziwnego, że zainteresował się nim również Teatr Telewizji, który już w najbliższy poniedziałek wyemituje Miłość na Krymie.

Miłość na Krymie autor anonimowy źródło tvp.pl

Sztuka Sławomira Mrożka w słynnej realizacji Jerzego Jarockiego, która została napisana przez autora w 1993 r. i określił swoje dzieło mianem komedii tragicznej w trzech aktach. Każdy akt to odsłona innej Rosji – carskiej, sowieckiej i współczesnej. Mrożek w syntetycznym skrócie pokazuje, co stało się z ludźmi i rzeczywistością, w której żyją, od początku naszego stulecia do dziś. Akt pierwszy toczy się w roku 1910, drugi w 1928 r., trzeci dzieje się współcześnie.

Tytuł jest „Miłość na Krymie” i w realizacji powinna być miłość i na Krymie. Przez miłość nie trzeba tłumaczyć, co rozumiem, natomiast przez Krym rozumiem historyczność, komunę, Sowiety... Z całą pewnością nie powinien być zagubiony Krym, czyli historia – ale pierwsze miejsce należy się miłości – podkreślał autor.

Autor: Sławomir Mrożek
Adaptacja teatralna i reżyseria: Jerzy Jarocki
Reżyseria telewizyjna: Jan Englert
Scenografia: Jerzy Juk Kowarski
Muzyka: Stanisław Radwan
Zdjęcia: Witold Adamek
Dźwięk: Wacław Pilkowski, Marcin Kijo
Kierownictwo muzyczne: Mirosław Jastrzębski, Wojciech Kowalewski (perkusja), Monika Szulińska (perkusja), Dariusz Świnoga (akordeon)


wykop.pl twitter.com blip.pl flaker.pl digg.com facebook.com
Skomentuj
komentarzy (0)
Kod obrazkowy:
Pseudonim (maksymalnie 50 znaków)
Można wpisać maksymalnie 2000 znaków. Pozostało 2000 znaków.
Najnowsze zdjęcia
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze konkursy
ENEMEF: Noc Step Up to najbardziej roztańczony maraton tego roku.
więcej »

Zaproś do stacji znajomych
Newsletter
Copyright © 2009-2016 StacjaKultura.plReklama|Kontakt|Mapa serwisu|Polityka prywatności|Zasady korzystania z serwisu|Partnerzy|RSS
Kopiowanie treści i zdjęć bez pisemnej zgody redakcji zabronione.