17-10-2009
AAA |
Ocena: 3.75  4 głosów
Jak ubrać się do opery?
Pytanie, to dosyć często pojawia się na forach internetowych oraz podczas rozmów na ulicy, w metrze, autobusie, tramwaju. Doradców jest wielu, ale niestety nie wszyscy radzą dobrze. W takim razie, w co powinniśmy się ubrać idąc do opery?
Zacznijmy od tego, że na pewno nie powinien być to strój, w którym chodzimy każdego dnia. Rozumiem, że łamanie zasad i odejście od konwenansów jest modne, ale poczucie smaku i wyjątkowości powinno być zachowane. Bo czy Pan młody podczas ślubu ubrany w dres nie wyglądałby śmiesznie? Opera ma to do siebie, że do niej również trzeba się odpowiednio ubrać. Dlatego panowie powinni ubrać się następująco:

Garnitur, biała koszula, czyste, skórzane buty. Jeśli jest chłodno ma dworze, to powinno się założyć płaszcz. Dodatkowo do białej koszuli należy dobrać krawat lub muchę. Niestety, nie każdy mężczyzna to lubi, dlatego dzisiejsze rozluźnienie obyczajów pozawala na to, że można iść do opery z rozpiętą  koszulą. Kolorystyka ma tutaj drugorzędne znaczenie. Garnitur może być szary, czarny, ciemno brązowy. Grunt, aby nie był złoty lub za bardzo jaskrawy. Taki bowiem styl pozostawmy dla klaunów w cyrku lub telewizji.

Dobry garnitur:                             Zły garnitur:
        

Oczywiście najlepszym ubraniem do opery dla mężczyzn jest smoking, który mimo tego, że kojarzy się z osobą starszą, potrafi sprawić, że osoba ubrana w niego wygląda dystyngowanie. Można go wypożyczyć lub kupić. Jeśli jednak uważamy, że nie stać nas na smoking, to tak jak pisałem garnitur w zupełności wystarczy.

Frak:


Mężczyźni mają łatwiej, gdyż tak naprawdę biorą garnitur, frak lub smoking, ubierają się i koniec. Kobieta jednak ma troszeczkę twardszy orzech do zgryzienia. Dla Pań rada jest prosta – suknia wieczorowa. Nie powinno się bowiem ubierać białej koszulki i czarnej sukienki. Taki bowiem komplet jest dobry dla Pani w banku lub od PR. Do opery najlepiej pasuje suknia, ale nie jakaś wykwintna. Prosta suknia na wieczór w zupełności wystarczy. Można ją nabyć w granicach 99 zł do 189 zł. Zdjęcia przykładowych sukni nadających się na tego typu okazje wkleiłem do materiału. Buty oczywiście na obcasie.

Opcjonalnie może być czarna spódnica oraz satynowa koszulka. W tym przypadku może być również biała, gdyż satyna podkreśla tutaj elegancje. Trzeba również pamiętać, że dekolt nie powinien być duży, a kusość spódnicy również odpowiednia.

Paniom pasuje również żakiet na tego typu wyjścia.

Młodzież

Młode osoby, które chcą zacząć chodzić do opery również powinny się stosowanie ubrać. Chłopcy mają w tej kwestii łatwiej, gdyż mogą założyć garnitur i po sprawie. Niemniej, będzie również pasował następujący strój: spodnie od garnituru, eleganckie buty, biała koszula i płaszczyk z aksamitu. To dobry zestaw.
 
Dojrzewającym  dziewczynom, aby ich nie postarzać polecam głównie wspomniany wcześniej komplet składający się z satynowej koszulki oraz ołówkową spódnice.


wykop.pl twitter.com blip.pl flaker.pl digg.com facebook.com
Skomentuj
komentarzy (0)
Kod obrazkowy:
Pseudonim (maksymalnie 50 znaków)
Można wpisać maksymalnie 2000 znaków. Pozostało 2000 znaków.
Najnowsze zdjęcia
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze konkursy
ENEMEF: Noc Step Up to najbardziej roztańczony maraton tego roku.
więcej »

Zaproś do stacji znajomych
Newsletter
Copyright © 2009-2016 StacjaKultura.plReklama|Kontakt|Mapa serwisu|Polityka prywatności|Zasady korzystania z serwisu|Partnerzy|RSS
Kopiowanie treści i zdjęć bez pisemnej zgody redakcji zabronione.